HASSAS BELGE, NADİR ESER, DEFTER VE KİTAP DİJİTALLEŞTİRME HİZMETLERİ

Hassas belge ve nadir eserlerin dijitalleştirilmesi(taranması) hizmetini titiz ve nitelikli çalışma ile aslına uygun görüntü ve ebatta özel cihazlarla dijitalleştiriyoruz.

Yazma ve  Matbu Eser Dijitalleştirilmesi

Gazete ve Dergi Dijitalleştirilmesi,

Öğrenci Defterlerinin Dijitalleştirilmesi,

Evlenme Kütük Defterlerinin Dijitalleştirilmesi,

Tapu Kütük Defterlerinin Dijitalleştirilmesi,

Mezarlık Defterlerinin Dijitalleştirilmesi,

Karar Defterleri vb. ciltli olan malzemeler, ciltleri sökülmeden dijital ortama aktarılmaktadır.

Basılı arşiv malzemelerinin dijitalleştirilmesinden sonra OCR işlemine tabi tutulmakta ve içerikten arama bulma yapılabilmektedir.

El yazısı ile yazılı olan ve bir sayfada birden çok bilgiyi ihtiva eden defterlerin indekslenmesi için özel yazılım geliştirdik ve çoklu indeks işlemi ile aranan bilgi ve sayfaya 2 saniyede erişme imkanını sunuyoruz.

Ciltli Eserlerin ciltlerini sökmeden hassas tarama cihazları ile hiçbir kimyasal işleme tabi tutmadan orijinal görüntü ve boyutunda aslına uygun dijitalleştirilme yapıyoruz.

Aynı zamanda Tarihi Belge ve Projeleri

Osmanlı Türkçesi arşivlik malzemelerin katalog bilgilerinin oluşturulması, isteğe bağlı olarak özet ve transkripsiyon işlemlerini de gerçekleştiriyoruz.

Hassas Belge ve Kitaplar gerek şirketimizin geliştirdiği gerek çözüm ortaklarımızdan sağladığımız özel çözümlerle, zarar vermeden dijitalleştirilmektedir.

Taratmak istediğiniz materyallerinizin tarama işlemleri ister sizin yerinizde isterseniz şirketimizin operasyon merkezinde taranabilir.

Her boyutttaki ürünlerinizi dijital ortama aktarımı yapılabilmektedir.