FİZİBİLİTE HAZIRLIĞI DOSYA PLANI VE SAKLAMA PLANI

Büyük ölçekli işletmelerin malzeme çeşidi, niceliği ve niteliğinin tespit edilmesi için fizibilite çalışması yapmaktayız.Proje öncesi mevcut durumunuzun artı ve eksi yönlerinin belirlenmesi, projelendirme aşamasında, sizin için en ideal koşulları sunmak için çabalıyoruz.

DOSYA PLANI VE DOSYA SAKLAMA PLANI VE HABERLEŞME KOD PLANI HİZMETLERİ

DOSYA PLAN ÇALIŞMASI
Şirketlerin evrak düzeninde oluşturulan belgelerin dosyalanmasında genel bir yöntem belirlemek, ihtiyaç halinde bu belgelere kolay ve hızlı erişmek için Şirket Dosya Planlarını oluşturuyoruz.Özellikle büyük yapılara sahip birden fazla şirketleri bünyesinde barındıran HOLDİNG’lerin belge yönetiminin sağlanması için önemli çalışmadır.
Bu çalışma aynı zamanda Elektronik Belge Yönetim Sisteminin altlığını oluşturan önemli ve kaçınılmaz bir çalışmadır.

Dosya Planı çalışması,Kamuda Standart Dosya Planı olarak Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

Özel İşletmelerin Arşiv Yönetim Süreçleri ve EBYS’ye geçiş süreci için de firmamız bu çalışmayı ifa etmektedir.

DOSYA SAKLAMA PLANI
Arşiv belgeleri, üretilir, yasal süresi içinde muhafaza edilir ve süresi dolduğunda da imha edilir özelliktedir.Her bir dosya ve belge türünün yasal saklama sürelerini belirliyoruz. Yasal saklama süreleri dolduğu halde, arşivlerde yer işgal eden ve arşivlerin kullanılamayacak depolara dönüşmesinin en önemli sebebi, imha süreçlerinin işletilmemesidir.

HABERLEŞME KOD PLANI
Şirketlerin haberleşme süreçlerinin sağlıklı yürütülebilmesi ve standart bir sistemin kurulması için haberleşme kod planına ihtiyaç duyarlar.

Dijital Döşüm süreçlerinin gerçekleştirilebilmesi için Dosya Planı ve haberleşme kod planlarının hazırlanması önemlidir. Elektronik Belge Yönetim Sistemine geçiş öncesi yapılması gereken bu çalışmaları profesyonel ekibimizle gerçekleştiriyoruz.

Yine hizmet kapsamında;
Kurumsal Arşiv Esaslarının Hazırlanması ve yönetilebilir arşiv sistemlerinin yol haritasını çıkarıyoruz.Yapılan çalışmaların kurum kültürüyle örtüşmesi ve sürecin kesintiye uğramadan devamı için geçiş dönemi eğitim ve destek hizmetleri sunuyoruz.Kıdemli İş Analisti, Uzman İş Analisti, Konu Uzmanı Danışman, Veri Giriş Elemanlarından oluşan güçlü bir ekiple projeleri başarıyla tamamlıyoruz.İşletmenizin fizibilite çalışmalarını yapmak ve sürdürülebilir Belge Bilgi Merkezlerin kurulması için çözüm ortağınız olmaya talibiz.